Obrok – největší festival pro starší skauty a skautky se zažije jen obrok

 

Obrok – celostátní setkání roverů a rangers proběhl ve dnech 7.-11.6.2017 v severočeském Trutnově. Do areálu „Bojiště“ se sjelo na 1200 účastníků a dalších více než 400 členů organizátorského týmu a dalších přednášejících.

Pro skauty z Ostravy to byl (jako obvykle) notný kus cesty (338km vlakem a 4-6h cesty). Přesto se nás do Trutnova sjelo více než čtyřicet.

Celá Ostrava před vstupem na Obrok. Je nás kolem čtyřiceti! A to jsme všechny v rozlehlém areálu ani nenašli…

Program byl bohatý a každý si přišel na své. Kromě tradičních programových bloků – živly, služba okolí, přednášky a workshopy se známými osobnostmi (Vapro), epická bojovka s 1000 hráči (Velká hra), inspirativní aktivity v rámci regionů (Krinspiro) a večerní programy (koncerty, kino, čajovna,…) jsme si plnými doušky užili také doprovodných programů, relax zóny (s několika bazénky a výřivkou!) a především společně strávených chvil, ať už v rámci oddílů, nebo v rámci známostí z kurzů a dalších akcí.

Program od Na Zemi v rámci Krinspira – část lektorů je mimochodem z ROVu

 

Autorské čtení v dopro-stanu!

 

Nezbývá tedy než poděkovat celému organizátorskému týmu za dlouhé a dlouhé měsíce nezištné práce a vyseknout jim obrovskou poklonu, jak všechno bravurně zvládli… a také se těšit na příští Obrok…obrok ?

Zapsal: Ent

Stánek Roverského odboru, který myslí na rovery a podporuje je v jejich činnosti, jak jen může! Také má 2 členné zastoupení z Ostravy.